מי אנחנו

מי אנחנו? ומדוע אנחנו הבחירה הנכונה ביותר עבורכם?

לפני שנשיב על השאלות האלו, רצינו לספר בכמה מילים על הצורך בהקמת חברה המתמחה בהקניית כלי תקשורת בין אישית.

כולם כיום אלופים! אלופי הסמארטפון, תותחים בפייסבוק או לינקד-אין, שדים בווטס-אפ, 'אינסטוש' ושאר אמצעי המדיה שהמשותף לכולם הוא זריזות האצבעות על המקשים. ואז, כשצריך לעמוד מול קהל או מול לקוח, להעביר הרצאה בכיתה, לשוחח עם חבר או לנהל משא ומתן – מתבלבלים, מאבדים מילים ונסוגים. כושר הביטוי, שפת הגוף ושאר הכלים לתקשורת מקרבת – חלודים ומנוונים.

המצב כיום הוא חמור דיו לבני הגיל הצעיר ומשם הוא רק הולך ומחמיר כי הילדים מתרגלים לתקשורת דיגיטלית במקום לתקשורת וורבלית. וכמו שמאפיין כל מי שאינו יודע איך לפתח שיחה, הם מייצרים פחד מעמידה מול קהל, סובלים מאוצר מילים דל ומחוסר יכולת לקיים הקשבה פעילה, מתקשים להביע רעיון ונוטים להסתגרות.

הבעיה הגדולה היא שהם יוצאים לחיים עם מטען כלי תקשורת בין אישית רדוד ולקוי.
אבל… כשרואים את התמורה ואת השינוי שהם עברו בתום הקורס או הסדנה שלנו, ברור עד כמה גדולה התרומה של "דיבייטים" בכל מוסד לימודי, ארגון או מקום עבודה.

כאן אנחנו נכנסים לתמונה עם ארגז כלים ייחודי לדיבייט ולרטוריקה, המעניק תועלות רבות ומגוונות:

✔ פיתוח אמנות הדיבור וההקשבה
✔ הענקת כושר ביטוי גבוה
✔ שיפור יכולת ניהול משא ומתן עסקי
✔ פיתוח יכולת מכירה ושכנוע
✔ עמידה מול קהל ללא פחד במה
✔ העצמת הביטחון העצמי
✔ כלים לתקשורת בין אישית הנחוצה כל כך בכל מגע בין אנשים:
החל מגיל בית הספר היסודי, דרך התיכון, הצבא, האקדמיה והמשך לחיי היום יום ברמה הבין-אישית, המשפחתית, בתחום הקריירה ועוד.

מי אנחנו?

חברת "דיבייטים" הוקמה על ידי אלירן בן אריה ועוסקת בהדרכות והכשרות בתחום הדיבייט, התקשורת הבין-אישית ואומנות ההקשבה והשכנוע.

אלירן בן אריה, המכהן גם כמנכ"ל החברה, הוא בוגר לימודי משפטים, מוסמך במנהל עסקים, יזם, מרכז ומנחה ראשי בחברה.

שני קמחי, שותפה בחברה, מכהנת כסמנכ"לית פיתוח עסקי ומנחת סדנאות דיבייט ורטוריקה במערכת החינוך ובחברות פרטיות.

הצוות המקצועי של חברת דיבייטים כולל מדריכי דיבייט ומומחים בתקשורת בין אישית, כולם בעלי קילומטרז' ארוך ומגוון בהוראת התחום ובהנחלת מיומנויות שפה, תקשורת מקרבת, אמנות השכנוע וניהול משא ומתן.

החברה מתמחה בבניית והעברת קורסים ומפגשים למגוון רחב של קהלים: בתי ספר, אוניברסיטאות ומקומות עבודה אשר מבינים את החשיבות של יכולת ההבעה, השיח והתקשורת הבין אישית. הקורסים בנויים ממפגשים פרונטליים חווייתיים, לאורכם נערכים מפגשי שיא כדוגמת תחרויות דיבייט.

חברות וארגונים רבים נוהגים להזמין אותנו גם למפגשים חד פעמיים שהוכחו כבעלי השפעה מידית על התקשורת בין העובדים להנהלה, בין העובדים לבין עצמם ובין בעלי תפקידים בחברה לבין ספקים וגורמי חוץ.

איך אנחנו עושים את זה?

בין אם מדובר בתלמידים (בכל גיל), מרצים, מורים, עורכי דין, אנשי מכירות או בעלי תפקידים במקומות עבודה וארגונים – בקורס הדיבייט של חברת “דיבייטים”, לוקחים את עולם הדיון רמה אחת קדימה על ידי פיתוח כושר הביטוי, חיזוק הביטחון העצמי והתמודדות חיובית עם פחד קהל.

המשתתפים בקורס מצליחים להביע רעיון באופן רהוט ומהיר, לשלוט בתקשורת השיכנועית וחשוב לא פחות – להקשיב לזולת ולפתח סבלנות וסובלנות בעת דיון, שיג ושיח.

המטרה שלנו בחברת “דיבייטים” היא לשלב בין הקניית ערכים לבין שאיפה להישגיות ולמצוינות. אנחנו זוכים יום יום לראות את משתתפי הקורס משפרים את כישורי השפה, שולטים בכלי שכנוע ומשא ומתן, מפתחים יצירתיות, מתמודדים עם חרדות ובלמים וכפועל יוצא מכך הם לומדים טוב יותר, מוכרים טוב יותר, מצליחים יותר, תורמים הרבה יותר לעצמם ולסביבתם ובסופו של דבר הם רוכשים כלים חשובים מאין כמותם לחיים שלהם.

הקורסים של "דיבייטים" הם חווייתיים, משלבים לימוד והפעלה מעשית מהנה, ולראייה, הנוכחות בהם גבוהה והדרישה לקורסים ולסדנאות שלנו הולכת וגוברת משנה לשנה.

למה דווקא “דיבייטים”?

ראשית כי אנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים. ואין לך בטוחה גבוהה יותר לאיכות שירות מאשר מקצוען שקם לעבודתו עם חיוך טעון באנרגיה חיובית.

התמקצעות בתחום, הבנת הצורך והחשיבות של פיתוח כלי תקשורת בין אישית בכל תחומי החיים, הם הבסיס לגיבוש תכנית לימודים עשירה ואיכותית אשר מספקת כלים פרקטיים ותיאורטיים בתחום הרטוריקה.

אנחנו לא עובדים בתבניות אלא מקפידים על התאמת התכנית לגיל התלמידים/משתתפים, עיסוקם והצורך שלהם תוך ביצוע בקרת איכות גבוהה.

מדריכי חברת “דיבייטים” ומנהליה חיים ונושמים את עולמות התקשורת הבין אישית והרטוריקה וזה ניכר בעמידתם ובדרך בה הם מעבירים את הקורסים.

תכנית הדיבייט מורכבת ממפגשים פרונטליים וממספר מפגשי שיא לאורך השנה, כמו תחרויות, ומיועדת לבתי-ספר, לאוניברסיטאות ולמקומות עבודה.

המפגשים משלבים תכנים ומחקרים שנערכו(ונערכים נון-סטופ) באוניברסיטאות הגדולות בעולם, לצד התנסות מעשית ופעילות חווייתית מהנה, במסגרתה רוכשים התלמידים ידע וכלים לתקשורת נכונה.

דיבייטים מתארחים אצל פאולה וליאון בערוץ 12

דילוג לתוכן